სეული, 2025 წლის 3 აპრილი – კომპანია Hyundai Moto-მა კორეაში გამართულ შოუზე Seoul Mobility Show 2025 ახალი IONIQ 6 და მოდელების ახალი ხაზი IONIQ 6 N წარმოადგინა, რითაც ახალი თამასა დაუწერა ელექტრომობილების მწარმოებლებს.
2022 წელს გამოშვებულ და მრავალი ჯილდოს მფლობელ IONIQ 6 -თან შედარებით, ახალი მოდელი უფრო ნატიფი კონტურები და დახვეწილი პროპრციებით გამოირჩევა, რაც ერთოლივად ელეგანტურ და ბალანსირებულ სილუეტს ქმნის.
,,IONIQ 6-ის გამოშვებამ შემდგომში მოდელების ხაზის შექმნას ჩაუყარა საფუძველი. თითოეული მოდელი გამორჩეულია, თუმცა მათ საერთო კონცეფცია აერთიანებთ,” განაცხადა სიმონ ლოსბიმ, ჰიუნდაის დიზაინის ცენტრის ხელმძღვანელმა და უფროსმა ვიცე-პრეზიდენტმა. ,,ჩვენ მნიშვნელოვნად გავაუმჯობესეთ მოდელის მახასიათებლები, რათა IONIQ 6 მეტად მინიმალისტურ და პროგრესულ მოდელად გვექცია.”
ახალ მოდელში უფრო მეტადაა ხაზგასმული ელეტრო სტრიმლაინერების იდენტობა, რაც კონეფციის «Pure flow, Refined» შემუშავებითაა განპირობებული.
ახალი მოდელის განახლებული სილუეტის და ზვიგენის ცხვირს მსგავსი წინა ნაწილის მეშვეობით, ავტომობილის მართვისას ზედმეტი ძალისხმევ გარეშე ხდება ჰაერის ნაკადის გაკაფვა, რაც მართვას მეტად სასიამოვნოს ხდის. ავტომობილის ქვედა ნაწილის შავი დეკორატიული ელემენტები, რომლებიც კარებზეც გრძელდება, კიდევ უფრო უსვამს ხაზს მოდელის ხომალდისებრ დიზაინს. წინა მოდელებისათვის დამახასიათებელი ანტიფრთა ახალი, უფრო წაგრძელებული სპოილერით ჩანაცვლდა, რათა შეგვენარჩუნებინა ავტომობილის აეროდინამიკური მახასიათებლები და ამავდროულად მიგვეღო უფრო დახვეწილი სილუეტი.
გარდა ამისა, შეიცვალა მოდელის წინა და უკანა დიზაინი და შეიცვალა უფრო დახვეწილი, მაღალტერნოლოგიური მაშუქებით და სხვა დეტალებით. ავტომობილს მეტად ფართოს წარმოაჩენს, ხოლო უკანა ბამპერის დიზაინი იდეალურად ეხამება წინა,ქრომიებული ზედაპირის მქონე ბამპერს.
ახალი IONIQ 6-ის დიზაინის საფუძველს კონცეფცია “Mindful Cocoon” წარმოადგენს. დიზაინერების მიზანს მეტად კომფორტული და ინტუიტიური დიზაინის შექმნა წარმოადგენდა. IONIQ 6 აღჭურვილია განახლებული ტექნოლოგიის საჭით და კარების შიდა საფარით, რაც ავტომობილის ინტერიერს კიდევ უფრო სოლიდურს ხდის. მეტი ფუნქციურობისა და მოხერხებულობისათვის, ახალ მოდელში შეცვლილია ცენტრალური კონსოლის მდებარეობა და კლიმატ-კონტროლის დისპლეის ზომა.
N ხაზის ეს მოდელი თამამი დიზაინით გამოირჩევა
ახალ IONIQ 6-თან ერთად წარმოდგენილი IONIQ 6 N-ის დიზაინი 2022 წელს გამოსული მოდელით, RN22e Rolling Lab-ით არის შთაგონებული.
მოდელის დინამიკური და თამამი დიზაინის უკეთ წარმოსაჩენად, ფრთის შესახედაობის წინა და უკანა ბამპერები გამოირჩევა გაუმჯობესებული დეტალებით და მკაფიო კონტურებით.
გარდა ამისა, ავტომობილის უკანა ნაწილში გამოყენებული შავი ფერის დეტალები მას კიდევ უფრო სპორტულ შესახედაობას სძენს. მაშუქების სისტემა Parametric Pixel-ი კი კიდევ უფრო აძლიერებს მოდელის ციფრულ ესთეტიკას.
IONIQ 6 N-ის ხილვას საზოგადოება მიმდინარე წლის ივლისში შეძლებს
Hyundai Motor-მა IONIQ 6 N-ის გამოშვება სეულის საავტომობილო შოუზე დააანონსა და მომავალში სრულად ელექტრო, მძლავრი სამუშაო მახასიათებლების მქონე ავტომობილის გამოშვების გეგმებზე მიგვანიშნა.
*ზემოთ მითითებული მახასიათებლები დაფუძნებულია კორეის ბაზრის მოდელზე. მახასიათებლები, ტექნოლოგიები და სხვა მაჩვენებლები შესაძლოა განსხვავდებოდეს ბაზრის მიხედვით.

SEOUL, April 3, 2025 – Hyundai Motor Company unveiled its newly designed IONIQ 6 and IONIQ 6 N Line today at the Seoul Mobility Show 2025 in Korea, setting a new standard for electrified streamliners.
Building on the design spirit of the original, multi-award-winning IONIQ 6 launched in 2022, the facelifted model features more refined curves and enhanced proportions for a sleek and beautifully balanced silhouette.
“IONIQ 6 has evolved from a single Electrified Streamliner into a lineup, each model expressing its own character while staying true to one refined vision,” said Simon Loasby, Senior Vice President and Head of Hyundai Design Center. “Under the evolved design concept of ‘Pure Flow, Refined’, we’ve enhanced every line and detail to make IONIQ 6 simpler and more progressive.”
‘Pure Flow, Refined’ design concept
slide image
With the new IONIQ 6, Hyundai Motor is emphasizing the identity of electrified streamliners, focusing on connecting the body flow more precisely and naturally based on the evolved concept of ‘Pure flow, Refined’.
The new vehicle’s elevated hood and extended shape, combined with a shark-nose design, create a sleek profile that appears to slice through the air. The black garnish on the lower body extends to the doors, emphasizing the IONIQ 6’s streamlined body. The previous-generation vehicle’s prominent spoiler has been removed, with the new IONIQ 6 featuring an extended ducktail spoiler to maintain aerodynamic performance while achieving a smoother, more refined silhouette.
The car’s front and rear design details have been refined for a modern and high-tech appearance, featuring separate slim DRLs and main lamps. Horizontal design elements create a wider stance, while the rear bumper design complements the front with modern chrome garnish.
The design of the new IONIQ 6’s interior maintains the ‘Mindful Cocoon’ concept, with a greater focus on a more comfortable and intuitive user experience. Inside, the new IONIQ 6 features a redesigned steering wheel and enhanced door trim materials for a more premium feel. The center console layout has been refined for improved functionality, and the climate control display has been enlarged to enhance ease of use.
N Line model brings bold and aggressive styling
Unveiled alongside the new IONIQ 6, the IONIQ 6 N Line variant inherits the design DNA of the RN22e Rolling Lab released in 2022, adding a distinctly bold touch.
To highlight the N Line model’s dynamic and aggressive design, the front and rear wing-shaped bumpers feature enhanced details and a more sculptural form. This wing-inspired bumper design, along with a side sill emphasized by a single line, gives the electrified streamliner a visually lower stance.
Additionally, the extensive use of black color at the rear, drawn from the RN22e’s design, contributes to the IONIQ 6 N Line’s sporty proportions. The two-dimensional Parametric Pixel lamp design further emphasizes a digital aesthetic.
IONIQ 6 N to be unveiled in July this year
Hyundai Motor also teased the forthcoming IONIQ 6 N during its Seoul Mobility Show presentation, hinting at the arrival of a true high-performance electrified streamliner in the future.
*Specifications mentioned above are based on the Korean-market model. Features, technology and claimed figures may differ depending on the market.