Hyundai INSTER-ი წლის საუკეთესო ელექტრომობილად დასახელდა
ნიუ-იორკი/სეული, 2025 წლის 16 აპრილი – Hyundai INSTER-ი 2025 წლის საუკეთესო ელექტრომობილად დასახელდა. ამ გამარჯვების შესახებ ცნობილი დღეს, ნიუ-იორკში გამართულ პრესტიჟულ საავტომობილო დაჯილდოება World Car Awards-ზე გახდა.
უკვე მე-4 წელია, რაც Hyundai-ის მოდელები დაჯილდოება World Car Awards-ზე ერთზე მეტ ჯილდოს იმსახურებენ.
,,Hyundai INSTER-მა გამოშვების დღიდან მომხმარებლების მოწონება დაიმსახურა. სასიხარულოა, რომ ეს მოსაზრება პრესტიჟულ დაჯილდოება  World Car Awards-ზე ჟიურის წევრებმაც გაიზიარეს.  მომხიბვლელი დიზაინი, დიდი სასვლო მარაგი, მართვასთან დაკავშირებული შთამბეჭდავი მახასიათებელი, ინტუიციური საინფორმაციო და გასართობი სისტემადა ტექნოლოგიები Hyundi-სთვისაა დამახასიათებელი, რასაც ჩვენი მომხმარებლებიც ამჩნევენ.  ის ფაქტი, რომ ჩვეი გლობალური პორტფოლიო წარმატებულია როგორც კომერციულ, ასევე კრიტიკულ ჭრილში მეტყველებს ჩვენს კომპანიაში დასაქმებული ადამიანებს შრომისმოყვარეობაზე, რომლებიც დღესდღეობით ბაზარზე ერთ-ერთ საუკეთესო ავტომობილებს ქმნიან.  მადლობას ვუხდით ჟიურის თითოეულ წევრს საავტომობილო ინდუსტრიაში წვლილის შეტანისთვის.” – განაცხადა Hyundai Motor Company-ს პრეზიდენტმა და აღმასრულებელმა დირექტორმა ხოსე მუნიოსმა.
INSTER-მა აღიარება მოიპოვა დიზაინისა და ინოვაციურობისთვის
2025 წლის საუკეთესო ელექტრომობილის ნომინაციაში გამარჯვება ხაზს უსვამს INSTER-ის წვლილს ელექტომობილების სექტორში და წარმოაჩენს Hyundai Motor-ის სწრაფვას გააუმჯობესოს ელექტრო ტექნოლოგიები და შეიტანოს წვლილი მდგრად განვითარებაში.
მოდელის უნიკალური მახასიათებლები
ეს კომპაქტური ელექტრომობილი იმავე სეგმენტში არსებული სხვა ავტომობილებისგან უნიკალური დიზაინით, სასვლო მარაგით და უახლესი ტექნოლოგიებით გამოირჩევა.  ავტომობილის დატენა უმოკლეს დროში, 10%-დან 80%-მდე სულ რაღაც 30 წუთშია შესაძლებელი. ავტომობილის სასვლო მარაგი კი 370 კმ-ს აღწევს.
INSTER-ის შესახებ დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად ეწვიეთ ბმულს.
Hyundai Motor-ის  წარსული წარმატება
მანამდე, მოდელი IONIQ 5 N 2024 წელს მსოფლიოში საუკეთესო სამუშაო მახასიათებლების მქონე ავტომობილად დასახელდა. მოდელებმა  IONIQ 6 და IONIQ 5 კი – 2023 და 2022 წლებში რამდენიმე ჯილდო დაიმსახურა, რაც კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს Hyundai Motor-ის, როგორც ლიდერის პოზიციას ავტოინდუსტრიაში.
დაჯილდოება World Car Awards-ის შესახებ
ფინალისტები ავტოინდუსტრიის სფეროში მომუშავე 98-მა ჟურნალისტმა ფარული კენჭისყრით შეარჩია.  გამარჯვებულები 2025 წლის 16 აპრილს, ნიუ-იორკის საერთაშორისო საავტომობილო შოუზე (NYIAS) გამოვლინდა. დაჯილდოება World Car Awards-ის შესახებ -ის შესახებ დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად ეწვიეთ ბმულს.

NEW YORK/SEOUL, April 16, 2025 – Hyundai INSTER1) has been honored with the title of 2025 World Electric Vehicle. This prestigious accolade was announced today at the globally renowned 2025 World Car Awards ceremony, held during the New York International Auto Show (NYIAS).
This momentous achievement marks the fourth consecutive year that a model from Hyundai Motor Company has led one or more categories in the World Car Awards.
“The Hyundai INSTER has been a winner with customers since we introduced it. It’s very gratifying that the experts on the prestigious World Car Awards jurors feel the same way. The combination of compelling design, range, enjoyable driving characteristics, intuitive infotainment and technology that customers appreciate is emblematic of Hyundai’s approach of delivering exceptional value to our customers. The fact that our global portfolio is successful both commercially and critically speaks to the hard-working people throughout the Hyundai value chain who are delivering some of the best vehicles on the road today. Thank you to all the jurors for your service to this great industry,” said José Muñoz, President and CEO of Hyundai Motor Company.
INSTER recognized for design, innovation and value
The 2025 World Electric Vehicle award recognizes INSTER’s extraordinary value in the EV segment and underscores Hyundai Motor’s dedication to advancing EV technology and sustainability.
INSTER’s award-worthy product features
As a sub-compact EV, INSTER leads its segment with a distinctive design, impressive driving range and cutting-edge technology. INSTER’s rapid charging capability enables a 10-to-80-percent charge in around 30 minutes, with the 49-kWh long-range model providing a range of up to 370 km.
For more information about the Hyundai INSTER, please visit here.
Hyundai Motor’s previous wins at World Car Awards
With previous wins, including Hyundai IONIQ 5 N as the 2024 World Performance Car and both IONIQ 6 and IONIQ 5 achieving a ‘hat trick’ of titles in 2023 and 2022, respectively, Hyundai Motor’s continued recognition affirms its leadership in automotive innovation.
About the World Car Awards
A jury of 96 international automotive journalists from 30 countries selected the finalists through a sealed ballot. The winners were announced at the 2025 NYIAS on April 16, 2025.